Aries Electronics 10-6823-90TWR
部品番号
10-6823-90TWR
メーカー
Aries Electronics
カテゴリ:
IC、トランジスタ用ソケット
パッケージ
データシート
日文版10-6823-90TWR.pdf
説明
CONN IC DIP SOCKET 10POS TIN
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order 10-6823-90TWR on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 10-6823-90TWR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10-6823-90TWR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10-6823-90TWR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
画像 10-2810-90 10-2810-90C 10-2820-90C 10-2810-90T 12-810-90C
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Vertisockets™ 800 Vertisockets™ 800 Vertisockets™ 800 Vertisockets™ 800 Vertisockets™ 800
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type DIP, 0.6 (15.24mm) Row Spacing DIP, 0.6 (15.24mm) Row Spacing DIP, 0.6 (15.24mm) Row Spacing DIP, 0.6 (15.24mm) Row Spacing DIP, 0.6 (15.24mm) Row Spacing
NumberofPositionsorPins(Grid) 10 (2 x 5) 10 (2 x 5) 10 (2 x 5) 10 (2 x 5) 10 (2 x 5)
Pitch-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
ContactFinish-Mating Tin Tin Tin Tin Tin
Features Closed Frame Closed Frame Closed Frame Closed Frame Closed Frame
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
Pitch-Post 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)