1206L035/30WR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1206L035/30WR.
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA | 350 mA |
| Current-Trip(It) | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA | 750 mA |
| TimetoTrip | 100 ms | 100 ms | 100 ms | 100 ms | 100 ms |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 1.2 Ohms | 1.2 Ohms | 1.2 Ohms | 1.2 Ohms | 1.2 Ohms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm) | 0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm) | 0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm) | 0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm) | 0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |