Remington Industries 18STRGRESXL500
部品番号
18STRGRESXL500
メーカー
Remington Industries
カテゴリ:
単導体ケーブル (フックアップ ワイヤ)
パッケージ
データシート
日文版18STRGRESXL500.pdf
説明
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 500'
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order 18STRGRESXL500 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 18STRGRESXL500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18STRGRESXL500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Box Box Box Box Box
Series SXL SXL SXL SXL SXL
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 16/30 16/30 16/30 16/30 16/30
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.107 (2.72mm) 0.107 (2.72mm) 0.107 (2.72mm) 0.107 (2.72mm) 0.107 (2.72mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 60V 60V 60V 60V 60V
OperatingTemperature 125°C 125°C 125°C 125°C 125°C