CTS Resistor Products 742C043224JP
部品番号
742C043224JP
メーカー
CTS Resistor Products
カテゴリ:
抵抗ネットワーク、アレイ
パッケージ
0606, Concave
データシート
日文版742C043224JP.pdf
説明
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 0606
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order 742C043224JP on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 742C043224JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C043224JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C043224JP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 742 742 742 742 742
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 220k 220k 220k 220k 220k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)