CTS Resistor Products 742C08324R9FP
部品番号
742C08324R9FP
パッケージ
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
データシート
日文版742C08324R9FP.pdf
説明
RES ARRAY 4 RES 24.9 OHM 1206
Product details
1. How to order 742C08324R9FP on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 742C08324R9FP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C08324R9FP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C08324R9FP.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Resistance(Ohms) 24.9 24.9 24.9 24.9 24.9
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
NumberofResistors 4 4 4 4 4
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 8 8 8 8 8
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)