CTS Resistor Products 742C163510JP
部品番号
742C163510JP
パッケージ
2506, Concave, Long Side Terminals
データシート
日文版742C163510JP.pdf
説明
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 2506
Product details
1. How to order 742C163510JP on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 742C163510JP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 742C163510JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 742C163510JP.
Resistance(Ohms) 51 51 51 51 51
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 8 8 8 8 8
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 16 16 16 16 16
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm) 0.252 L x 0.063 W (6.40mm x 1.60mm)