CTS Resistor Products 745C101510JP
部品番号
745C101510JP
データシート
日文版745C101510JP.pdf
説明
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 2512
Product details
1. How to order 745C101510JP on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 745C101510JP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 745C101510JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 745C101510JP.
Resistance(Ohms) 51 51 51 51 51
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofPins 10 10 10 10 10
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm)