CTS Resistor Products 745C101512JP
部品番号
745C101512JP
データシート
日文版745C101512JP.pdf
説明
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 2512
Product details
1. How to order 745C101512JP on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 745C101512JP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 745C101512JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 745C101512JP.
Resistance(Ohms) 5.1k 5.1k 5.1k 5.1k 5.1k
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofPins 10 10 10 10 10
PowerPerElement 63mW 63mW 63mW 63mW 63mW
TemperatureCoefficient ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C ±250ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm)