AFK226M25C12T-F.pdf
| 画像 |
| Series | AFK | AFK | AFK | AFK | AFK |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 700mOhm @ 100kHz | 700mOhm @ 100kHz | 700mOhm @ 100kHz | 700mOhm @ 100kHz | 700mOhm @ 100kHz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| RippleCurrent@LowFrequency | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 160 mA @ 100 kHz | 160 mA @ 100 kHz | 160 mA @ 100 kHz | 160 mA @ 100 kHz | 160 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 700 mOhms | 700 mOhms | 700 mOhms | 700 mOhms | 700 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.209 L x 0.256 W (5.30mm x 6.50mm) | 0.209 L x 0.256 W (5.30mm x 6.50mm) | 0.209 L x 0.256 W (5.30mm x 6.50mm) | 0.209 L x 0.256 W (5.30mm x 6.50mm) | 0.209 L x 0.256 W (5.30mm x 6.50mm) |