AT-11.2896MDGI-T.pdf
| 画像 |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Series | AT | AT | AT | AT | AT |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 11.2896 MHz | 11.2896 MHz | 11.2896 MHz | 11.2896 MHz | 11.2896 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 16pF | 16pF | 16pF | 16pF | 16pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) | 0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm) |