Microchip Technology BR246D-1000B1-48V-030M
部品番号
BR246D-1000B1-48V-030M
メーカー
Microchip Technology
カテゴリ:
パワー リレー、2 アンペア以上
パッケージ
データシート
BR246D-1000B1-48V-030M.pdf
説明
2PDT 10 AMP SUPRESSED RELAY QPL
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order BR246D-1000B1-48V-030M on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the BR246D-1000B1-48V-030M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BR246D-1000B1-48V-030M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series BR246D BR246D BR246D BR246D BR246D
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType - - - - -
CoilVoltage 48VDC 48VDC 48VDC 48VDC 48VDC
ContactForm DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
ContactRating(Current) 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
SwitchingVoltage 208VAC, 28VDC - Max 208VAC, 28VDC - Max 208VAC, 28VDC - Max 208VAC, 28VDC - Max 208VAC, 28VDC - Max
CoilCurrent 48 mA 48 mA 48 mA 48 mA 48 mA
CoilType Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching
Features - - - - -
TerminationStyle Solder Hook Solder Hook Solder Hook Solder Hook Solder Hook
SealRating - - - - -
CoilInsulation - - - - -
MustOperateVoltage 36 VDC 36 VDC 36 VDC 36 VDC 36 VDC
MustReleaseVoltage 11 VDC 11 VDC 11 VDC 11 VDC 11 VDC
OperateTime 15 ms 15 ms 15 ms 15 ms 15 ms
ReleaseTime 15 ms 15 ms 15 ms 15 ms 15 ms
OperatingTemperature -70°C ~ 125°C -70°C ~ 125°C -70°C ~ 125°C -70°C ~ 125°C -70°C ~ 125°C