BYT28-300-E3/45.pdf
| 画像 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.3 V @ 5 A | 1.3 V @ 5 A | 1.3 V @ 5 A | 1.3 V @ 5 A | 1.3 V @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns | 50 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V | 10 µA @ 300 V |