BZD27C100P RQG.pdf
| 画像 |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±6% | ±6% | ±6% | ±6% | ±6% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms |
| Operating Temperature | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 75 V | 1 µA @ 75 V | 1 µA @ 75 V | 1 µA @ 75 V | 1 µA @ 75 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |