Taiwan Semiconductor Corporation BZV55B18 L1G
部品番号
BZV55B18 L1G
メーカー
Taiwan Semiconductor Corporation
カテゴリ:
ダイオード - ツェナー - シングル
パッケージ
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
データシート
日文版BZV55B18 L1G.pdf
説明
DIODE ZENER 18V 500MW MINI MELF
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order BZV55B18 L1G on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the BZV55B18 L1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZV55B18 L1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZV55B18 L1G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Operating Temperature 18 V 18 V 18 V 18 V 18 V
Supplier Device Package 100 nA @ 13 V 100 nA @ 13 V 100 nA @ 13 V 100 nA @ 13 V 100 nA @ 13 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1 V @ 100 mA 1 V @ 100 mA 1 V @ 100 mA 1 V @ 100 mA 1 V @ 100 mA