onsemi BZX84C5V6LT1
部品番号
BZX84C5V6LT1
メーカー
onsemi
カテゴリ:
ダイオード - ツェナー - シングル
パッケージ
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
データシート
日文版BZX84C5V6LT1.pdf
説明
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order BZX84C5V6LT1 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the BZX84C5V6LT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C5V6LT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C5V6LT1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
メーカー onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±7% ±7% ±7% ±7% ±7%
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Power - Max 225 mW 225 mW 225 mW 225 mW 225 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms
Operating Temperature 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V
Supplier Device Package 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA