CD214C-F3100.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD214C-F3100.
| 画像 |
| メーカー | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 45pF @ 4V, 1MHz | 45pF @ 4V, 1MHz | 45pF @ 4V, 1MHz | 45pF @ 4V, 1MHz | 45pF @ 4V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns | 25 ns | 25 ns | 25 ns | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V | 10 µA @ 100 V | 10 µA @ 100 V | 10 µA @ 100 V | 10 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 3 A | 920 mV @ 3 A | 920 mV @ 3 A | 920 mV @ 3 A | 920 mV @ 3 A |