Cornell Dubilier Electronics (CDE) CDS19FD391GO3
部品番号
CDS19FD391GO3
メーカー
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
カテゴリ:
マイカおよび PTFE コンデンサ
パッケージ
Radial
データシート
日文版CDS19FD391GO3.pdf
説明
MICA
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order CDS19FD391GO3 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the CDS19FD391GO3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDS19FD391GO3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDS19FD391GO3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CDS19 CDS19 CDS19 CDS19 CDS19
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 390 pF 390 pF 390 pF 390 pF 390 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
DielectricMaterial Mica Mica Mica Mica Mica
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
LeadSpacing 0.343 (8.70mm) 0.343 (8.70mm) 0.343 (8.70mm) 0.343 (8.70mm) 0.343 (8.70mm)
Features General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Size/Dimension 0.610 L x 0.142 W (15.50mm x 3.60mm) 0.610 L x 0.142 W (15.50mm x 3.60mm) 0.610 L x 0.142 W (15.50mm x 3.60mm) 0.610 L x 0.142 W (15.50mm x 3.60mm) 0.610 L x 0.142 W (15.50mm x 3.60mm)