CFR-12JB-52-16R.pdf
| 画像 |
| メーカー | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CFR | CFR | CFR | CFR | CFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) |