CHV1808N500153KXT.pdf
| 画像 |
| Series | CHV | CHV | CHV | CHV | CHV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm) | 0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm) | 0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm) | 0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm) | 0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) |