| 画像 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CTDO1606TF | CTDO1606TF | CTDO1606TF | CTDO1606TF | CTDO1606TF |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Current-Saturation(Isat) | 990mA | 990mA | 990mA | 990mA | 990mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 80MHz | 80MHz | 80MHz | 80MHz | 80MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |