D400N12BXPSA1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D400N12BXPSA1.
| 画像 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Stud Mount | Stud Mount | Stud Mount | Stud Mount | Stud Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 mA @ 1200 V | 40 mA @ 1200 V | 40 mA @ 1200 V | 40 mA @ 1200 V | 40 mA @ 1200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 450A | 450A | 450A | 450A | 450A |