DMN10H100SK3-13.pdf
| 画像 |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 18A (Tc) | 18A (Tc) | 18A (Tc) | 18A (Tc) | 18A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 80mOhm @ 3.3A, 10V | 80mOhm @ 3.3A, 10V | 80mOhm @ 3.3A, 10V | 80mOhm @ 3.3A, 10V | 80mOhm @ 3.3A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 25.2 nC @ 10 V | 25.2 nC @ 10 V | 25.2 nC @ 10 V | 25.2 nC @ 10 V | 25.2 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1172 pF @ 50 V | 1172 pF @ 50 V | 1172 pF @ 50 V | 1172 pF @ 50 V | 1172 pF @ 50 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 37W (Tc) | 37W (Tc) | 37W (Tc) | 37W (Tc) | 37W (Tc) |