Pulse Electronics Power DPC-230-20B46
部品番号
DPC-230-20B46
メーカー
Pulse Electronics Power
カテゴリ:
電力トランス
パッケージ
データシート
日文版DPC-230-20B46.pdf
説明
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order DPC-230-20B46 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the DPC-230-20B46 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DPC-230-20B46?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DPC-230-20B46.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PC Plug-In PC Plug-In PC Plug-In PC Plug-In PC Plug-In
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core
Voltage-Primary 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad) Parallel 115V, Series 230V Parallel 115V, Series 230V Parallel 115V, Series 230V Parallel 115V, Series 230V Parallel 115V, Series 230V
Current-Output(Max) Parallel 40mA, Series 20mA Parallel 40mA, Series 20mA Parallel 40mA, Series 20mA Parallel 40mA, Series 20mA Parallel 40mA, Series 20mA
PrimaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
SecondaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
CenterTap No No No No No
Power-Max 4.4VA 4.4VA 4.4VA 4.4VA 4.4VA
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
TerminationStyle PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin
Size/Dimension 41.28mm L x 31.75mm W 41.28mm L x 31.75mm W 41.28mm L x 31.75mm W 41.28mm L x 31.75mm W 41.28mm L x 31.75mm W
Height-Seated(Max) 34.93mm 34.93mm 34.93mm 34.93mm 34.93mm