Diodes Incorporated DSR15U600-G
部品番号
DSR15U600-G
メーカー
Diodes Incorporated
カテゴリ:
ダイオード - 整流器 - シングル
パッケージ
TO-220-2
データシート
日文版DSR15U600-G.pdf
説明
DIODE SMD
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order DSR15U600-G on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the DSR15U600-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSR15U600-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSR15U600-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series DIODESTAR™ DIODESTAR™ DIODESTAR™ DIODESTAR™ DIODESTAR™
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F 80pF @ 4V, 1MHz 80pF @ 4V, 1MHz 80pF @ 4V, 1MHz 80pF @ 4V, 1MHz 80pF @ 4V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 600 V 50 µA @ 600 V 50 µA @ 600 V 50 µA @ 600 V 50 µA @ 600 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current - Average Rectified (Io) 15A 15A 15A 15A 15A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.4 V @ 15 A 2.4 V @ 15 A 2.4 V @ 15 A 2.4 V @ 15 A 2.4 V @ 15 A