TE Connectivity Laird EXB136BN
部品番号
EXB136BN
メーカー
TE Connectivity Laird
カテゴリ:
RF アンテナ
パッケージ
データシート
日文版EXB136BN.pdf
説明
RF ANT 140MHZ WHIP STR BNC MALE
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order EXB136BN on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the EXB136BN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXB136BN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXB136BN.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EXB136BN pin diagram, EXB136BN datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EXB EXB EXB EXB EXB
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard - - - - -
FrequencyGroup VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz) VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band) 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz
FrequencyRange 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz 136MHz ~ 144MHz
AntennaType Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight Whip, Straight
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.5 1.5 1.5 1.5 1.5
ReturnLoss - - - - -
Gain 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi 0dBi
Power-Max - - - - -
Features - - - - -
Termination BNC Male BNC Male BNC Male BNC Male BNC Male
IngressProtection - - - - -
MountingType Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount Connector Mount
Height(Max) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm) 7.300 (185.42mm)