F3L100R12W2H3B11BPSA1.pdf
| 画像 |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | EasyPACK™ | EasyPACK™ | EasyPACK™ | EasyPACK™ | EasyPACK™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Power-Max | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 1.75V @ 15V, 50A | 1.75V @ 15V, 50A | 1.75V @ 15V, 50A | 1.75V @ 15V, 50A | 1.75V @ 15V, 50A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 6.15 nF @ 25 V | 6.15 nF @ 25 V | 6.15 nF @ 25 V | 6.15 nF @ 25 V | 6.15 nF @ 25 V |