| 画像 |
| メーカー | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON | EPSON |
| Series | FC-135R | FC-135R | FC-135R | FC-135R | FC-135R |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Frequency | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz | 32.768 kHz |
| FrequencyStability | - | - | - | - | - |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm) | 0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm) | 0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm) | 0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm) | 0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm) |