Vishay Dale IMC1812ES1R2K
部品番号
IMC1812ES1R2K
パッケージ
1812 (4532 Metric)
データシート
日文版IMC1812ES1R2K.pdf
説明
FIXED IND 1.2UH 430MA 550MOHM SM
Product details
1. How to order IMC1812ES1R2K on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the IMC1812ES1R2K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC1812ES1R2K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMC1812ES1R2K.
Series IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 430 mA 430 mA 430 mA 430 mA 430 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz