Vishay Dale IMC1812ES3R9K
部品番号
IMC1812ES3R9K
パッケージ
1812 (4532 Metric)
データシート
日文版IMC1812ES3R9K.pdf
説明
FIXED IND 3.9UH 330MA 900MOHM SM
Product details
1. How to order IMC1812ES3R9K on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the IMC1812ES3R9K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC1812ES3R9K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMC1812ES3R9K.
Series IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812 IMC-1812
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 330 mA 330 mA 330 mA 330 mA 330 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max 900mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz 50 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz 40MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz