IXFT52N30Q TRL.pdf
| 画像 |
| メーカー | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Series | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ | HiPerFET™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 52A (Tc) | 52A (Tc) | 52A (Tc) | 52A (Tc) | 52A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 60mOhm @ 26A, 10V | 60mOhm @ 26A, 10V | 60mOhm @ 26A, 10V | 60mOhm @ 26A, 10V | 60mOhm @ 26A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 4mA | 4V @ 4mA | 4V @ 4mA | 4V @ 4mA | 4V @ 4mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 150 nC @ 10 V | 150 nC @ 10 V | 150 nC @ 10 V | 150 nC @ 10 V | 150 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5300 pF @ 25 V | 5300 pF @ 25 V | 5300 pF @ 25 V | 5300 pF @ 25 V | 5300 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) | 360W (Tc) |