Carling Technologies LT-1511-641-024
部品番号
LT-1511-641-024
メーカー
Carling Technologies
カテゴリ:
トグル スイッチ
パッケージ
データシート
LT-1511-641-024.pdf
説明
SWITCH TOGGLE
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order LT-1511-641-024 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the LT-1511-641-024 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT-1511-641-024?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LT LT LT LT LT
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC) 15A (AC/DC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
ActuatorType Standard Round Standard Round Standard Round Standard Round Standard Round
ActuatorLength 18.16mm 18.16mm 18.16mm 18.16mm 18.16mm
Illumination Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated Illuminated
IlluminationVoltage(Nominal) 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia Circular - 12.70mm Dia