Vishay General Semiconductor - Diodes Division MBR40H60PT-E3/45
部品番号
MBR40H60PT-E3/45
メーカー
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
カテゴリ:
ダイオード - 整流器 - アレイ
パッケージ
TO-3P-3, SC-65-3
データシート
日文版MBR40H60PT-E3/45.pdf
説明
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO3P
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order MBR40H60PT-E3/45 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the MBR40H60PT-E3/45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR40H60PT-E3/45?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 40A 40A 40A 40A 40A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 150 µA @ 60 V 150 µA @ 60 V 150 µA @ 60 V 150 µA @ 60 V 150 µA @ 60 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C