| 画像 |
| メーカー | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | MPXV | MPXV | MPXV | MPXV | MPXV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Inductance | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH | 1 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 21.5 A | 21.5 A | 21.5 A | 21.5 A | 21.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 32.5A | 32.5A | 32.5A | 32.5A | 32.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max | 4.2mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 33MHz | 33MHz | 33MHz | 33MHz | 33MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |