Microchip Technology MXSMLG170AE3
部品番号
MXSMLG170AE3
メーカー
Microchip Technology
カテゴリ:
TVS - ダイオード
パッケージ
DO-215AB, SMC Gull Wing
データシート
日文版MXSMLG170AE3.pdf
説明
TVS DIODE 170VWM 275VC SMLG
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order MXSMLG170AE3 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the MXSMLG170AE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXSMLG170AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXSMLG170AE3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 11A 11A 11A 11A 11A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)