Diotec Semiconductor P6SMBJ51C
部品番号
P6SMBJ51C
メーカー
Diotec Semiconductor
カテゴリ:
TVS - ダイオード
パッケージ
DO-214AA, SMB
データシート
日文版P6SMBJ51C.pdf
説明
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DIO
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order P6SMBJ51C on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the P6SMBJ51C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ51C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P6SMBJ51C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as P6SMBJ51C pin diagram, P6SMBJ51C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 91.1V 91.1V 91.1V 91.1V 91.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.6A 6.6A 6.6A 6.6A 6.6A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W