RJK2009DPM-00#T0.pdf
| 画像 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) | 40A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 36mOhm @ 20A, 10V | 36mOhm @ 20A, 10V | 36mOhm @ 20A, 10V | 36mOhm @ 20A, 10V | 36mOhm @ 20A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | - | - | - | - | - |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 72 nC @ 10 V | 72 nC @ 10 V | 72 nC @ 10 V | 72 nC @ 10 V | 72 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2900 pF @ 25 V | 2900 pF @ 25 V | 2900 pF @ 25 V | 2900 pF @ 25 V | 2900 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 60W (Tc) | 60W (Tc) | 60W (Tc) | 60W (Tc) | 60W (Tc) |