Diodes Incorporated SMCJ40CA-13
部品番号
SMCJ40CA-13
メーカー
Diodes Incorporated
カテゴリ:
TVS - ダイオード
パッケージ
DO-214AB, SMC
データシート
日文版SMCJ40CA-13.pdf
説明
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order SMCJ40CA-13 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the SMCJ40CA-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ40CA-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ40CA-13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - - -
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.2A 23.2A 23.2A 23.2A 23.2A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)