SPA11N60C3IN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPA11N60C3IN.
| 画像 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 11A (Tc) | 11A (Tc) | 11A (Tc) | 11A (Tc) | 11A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 380mOhm @ 7A, 10V | 380mOhm @ 7A, 10V | 380mOhm @ 7A, 10V | 380mOhm @ 7A, 10V | 380mOhm @ 7A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.9V @ 500µA | 3.9V @ 500µA | 3.9V @ 500µA | 3.9V @ 500µA | 3.9V @ 500µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 60 nC @ 10 V | 60 nC @ 10 V | 60 nC @ 10 V | 60 nC @ 10 V | 60 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1200 pF @ 25 V | 1200 pF @ 25 V | 1200 pF @ 25 V | 1200 pF @ 25 V | 1200 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 33W (Tc) | 33W (Tc) | 33W (Tc) | 33W (Tc) | 33W (Tc) |