| 画像 |
| Package/Case | 4-SOJ, 9.50mm pitch | 4-SOJ, 9.50mm pitch | 4-SOJ, 9.50mm pitch | 4-SOJ, 9.50mm pitch | 4-SOJ, 9.50mm pitch |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SXT144 | SXT144 | SXT144 | SXT144 | SXT144 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz | 4.9152 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| LoadCapacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) | 0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm) |