TIP30A-BP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TIP30A-BP.
| 画像 |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| TransistorType | PNP | PNP | PNP | PNP | PNP |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 700mV @ 125mA, 1A | 700mV @ 125mA, 1A | 700mV @ 125mA, 1A | 700mV @ 125mA, 1A | 700mV @ 125mA, 1A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 300µA | 300µA | 300µA | 300µA | 300µA |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 40 @ 200mA, 4V | 40 @ 200mA, 4V | 40 @ 200mA, 4V | 40 @ 200mA, 4V | 40 @ 200mA, 4V |
| Power-Max | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W |
| Frequency-Transition | 3MHz | 3MHz | 3MHz | 3MHz | 3MHz |