TPHCS800-E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPHCS800-E.
| 画像 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Telpower® TPHCS | Telpower® TPHCS | Telpower® TPHCS | Telpower® TPHCS | Telpower® TPHCS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| FuseSize | 1.496 Dia x 3.5 L (38mm x 88.9mm) | 1.496 Dia x 3.5 L (38mm x 88.9mm) | 1.496 Dia x 3.5 L (38mm x 88.9mm) | 1.496 Dia x 3.5 L (38mm x 88.9mm) | 1.496 Dia x 3.5 L (38mm x 88.9mm) |
| CurrentRating(Amps) | 800 A | 800 A | 800 A | 800 A | 800 A |
| FuseType | Blade | Blade | Blade | Blade | Blade |
| FuseholderType | Holder | Holder | Holder | Holder | Holder |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage | 80V | 80V | 80V | 80V | 80V |
| Orientation | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) |