TRF250-120T-B-0.5.pdf
| 画像 |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) |
| Current-Max | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA |
| Current-Trip(It) | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA |
| TimetoTrip | 1.2 s | 1.2 s | 1.2 s | 1.2 s | 1.2 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms | 7 Ohms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.236 L x 0.150 W (6.00mm x 3.80mm) | 0.236 L x 0.150 W (6.00mm x 3.80mm) | 0.236 L x 0.150 W (6.00mm x 3.80mm) | 0.236 L x 0.150 W (6.00mm x 3.80mm) | 0.236 L x 0.150 W (6.00mm x 3.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |