Vishay General Semiconductor - Diodes Division UGF18ACT-E3/45
部品番号
UGF18ACT-E3/45
メーカー
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
カテゴリ:
ダイオード - 整流器 - アレイ
パッケージ
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
データシート
日文版UGF18ACT-E3/45.pdf
説明
DIODE ARRAY GP 50V 18A ITO220AB
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order UGF18ACT-E3/45 on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the UGF18ACT-E3/45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UGF18ACT-E3/45?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 18A 18A 18A 18A 18A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.1 V @ 9 A 1.1 V @ 9 A 1.1 V @ 9 A 1.1 V @ 9 A 1.1 V @ 9 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) 30 ns 30 ns 30 ns 30 ns 30 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 10 µA @ 50 V 10 µA @ 50 V 10 µA @ 50 V 10 µA @ 50 V 10 µA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C