VS-209CNQ135PBF.pdf
| 画像 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 135 V | 135 V | 135 V | 135 V | 135 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 100A | 100A | 100A | 100A | 100A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.06 V @ 100 A | 1.06 V @ 100 A | 1.06 V @ 100 A | 1.06 V @ 100 A | 1.06 V @ 100 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 3 mA @ 135 V | 3 mA @ 135 V | 3 mA @ 135 V | 3 mA @ 135 V | 3 mA @ 135 V |