X9317US8I-2.7T1.pdf
| 画像 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Series | XDCP™ | XDCP™ | XDCP™ | XDCP™ | XDCP™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Taper | Linear | Linear | Linear | Linear | Linear |
| Configuration | Potentiometer | Potentiometer | Potentiometer | Potentiometer | Potentiometer |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| NumberofTaps | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Resistance(Ohms) | 50k | 50k | 50k | 50k | 50k |
| MemoryType | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V |
| Features | - | - | - | - | - |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| TemperatureCoefficient(Typ) | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |