YPBJ2.30T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YPBJ2.30T.
| 画像 |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Series | YP | YP | YP | YP | YP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Voltage-Max | 80V | 80V | 80V | 80V | 80V |
| Current-Max | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 245 mA | 245 mA | 245 mA | 245 mA | 245 mA |
| Current-Trip(It) | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA |
| TimetoTrip | - | - | - | - | - |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | - | - | - | - | - |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | - | - | - | - | - |
| Resistance-25°C(Typ) | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C | 0°C ~ 60°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.689 Dia x 0.138 T (17.50mm x 3.50mm) | 0.689 Dia x 0.138 T (17.50mm x 3.50mm) | 0.689 Dia x 0.138 T (17.50mm x 3.50mm) | 0.689 Dia x 0.138 T (17.50mm x 3.50mm) | 0.689 Dia x 0.138 T (17.50mm x 3.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.748 (19.00mm) | 0.748 (19.00mm) | 0.748 (19.00mm) | 0.748 (19.00mm) | 0.748 (19.00mm) |