E-Switch 700ASP7B10M7QE
部品番号
700ASP7B10M7QE
メーカー
E-Switch
カテゴリ:
押しボタン スイッチ
パッケージ
データシート
日文版700ASP7B10M7QE.pdf
説明
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
数量
支払い
payment
配送
payment
Product details
1. How to order 700ASP7B10M7QE on 富東通信(深セン)グループ株式有限公司?
3. Are the 700ASP7B10M7QE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 700ASP7B10M7QE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
画像 700ASP7B10M1QE 700ASP7B10M6QE 700ASP7B10M2QE 700ASP7B10M7QE 700ADP7B10M1QE
メーカー E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch E-Switch
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series 700A 700A 700A 700A 700A
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Standard Standard Standard Standard Standard
Circuit SPDT SPDT SPDT SPDT SPDT
SwitchFunction On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom
CurrentRating(Amps) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC) 3A (AC/DC)
VoltageRating-AC 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
ActuatorType Round, Plunger Round, Plunger Round, Plunger Round, Plunger Round, Plunger
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
Color-Actuator/Cap White White White White White
IlluminationTypeColor - - - - -
IlluminationVoltage(Nominal) - - - - -
TerminationStyle PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin
PanelCutoutDimensions Circular - 6.35mm Dia Circular - 6.35mm Dia Circular - 6.35mm Dia Circular - 6.35mm Dia Circular - 6.35mm Dia