MPIA4020V2-220-R.pdf
| 画像 |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Inductance | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.65A | 1.65A | 1.65A | 1.65A | 1.65A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 402mOhm Max | 402mOhm Max | 402mOhm Max | 402mOhm Max | 402mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |